Zumba – korzystniejsza od siłowni?

Zumba – korzystniejsza od siłowni?

Wiele kobiet pragnących zrzucić zbędne kilogramy szuka idealnego sposobu na zrobienie tego. Ćwiczenia na siłowni nie są dla każdego ponieważ nie każdy ma czas oraz ochotę by chodzić na siłownię.

Wiele kobiet uwielbia jednak tańczyć i tutaj idealna może być Zumba.

Czym jest Zumba?

Jest to taniec indywidualny, który łączy taniec do latynoskiej muzyki wraz z ćwiczeniami typu cardio. Istnieją oczywiście różne odmiany Zumby, które dostosowane są do poziomu ćwiczących. Osoby zaawansowane mogą zdecydować się na najcięższy wariant Zumby i spalać jeszcze więcej kalorii podczas godzinnej sesji. Największym plusem Zumby jest jednak to, że pozwala ona łączyć przyjemne z pożytecznym. Dzięki temu zrzucanie wagi może stać się naprawdę proste i może stać się doskonałą zabawą.

Czy Zumbą możliwe jest osiągnięcie takich samych wyników jak na siłowni?

Podczas godzinnej sesji Zumby możliwe jest spalenie około 450 kcal. Tylu samo ile można spalić podczas godziny joggingu. W bardziej wymagającej wersji możliwe jest spalenie 600 kcal czyli tylu ilu podczas godziny jazdy na rowerze. Najbardziej wymagająca odmiana czyli tak zwana aqua zumba pozwala na spalenie około 800 kcal. Wyniki możliwe do osiągnięcia podczas sesji Zumby są więc naprawdę interesujące. Można je nawet porównać do ćwiczeń na siłowni, które w ciągu godziny pozwalają średnio spalić około 490 kalorii. Ćwicząc Zumbę można więc uzyskać bardzo podobne wyniki.

Decyzja o tym czy uprawiać Zumbę czy chodzić na siłownię powinna zależeć więc w głównej mierze od preferencji danej osoby. Od tego czy dana osoba lepiej czuje się w tańcu czy może przy samodzielnych ćwiczeniach. Zumba z pewnością będzie idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które uwielbiają tańczyć a przy tych chciałyby zrzucić zbędne kilogramy. Dzięki Zumbie z pewnością będą w stanie to uczynić a przy tym cały proces będzie dla nich czystą przyjemnością i bardzo chętnie będą chodziły na sesje Zumby nawet po tym jak ich waga będzie już na odpowiednim poziomie.