W jakich przypadkach powinniśmy unikać parafiny w kosmetykach?

W jakich przypadkach powinniśmy unikać parafiny w kosmetykach?

Parafina znajduje się we wszelkiego rodzaju kosmetykach do stosowania na skórę. W większości są to wszelkiego rodzaju kremy oraz balsamy do ciała. Na temat parafiny powstało wiele mitów.

Należy jednak pamiętać, że nie jest ona w żaden sposób szkodliwa dla organizmu ponieważ nikt nie pozwoliłby na dodanie do kosmetyku substancji, która byłaby niezdrowa i powodowała skutki uboczne. W niektórych sytuacjach konieczne jest jednak unikanie tej substancji. Poniżej przyjrzymy się jej dokładniej.

W jakich sytuacjach unikać kosmetyków z parafiną

Przede wszystkim gdy posiadamy cerę tłustą. W takiej sytuacji parafina dodatkowo spotęguje ten objaw i przyczyni się do tego, że na skórze pojawi się więcej zaskórników. Należy jej używać również w sytuacji gdy posiadamy cerę trądzikową. Kosmetyki z parafiną z pewnością nie przyczynią się do zmniejszenia trądziku i nie pozwolą nam na wygranie z tą przypadłością. Przyczynia się ona również do nadmiernego wydzielania sebum przez co skóra będzie cały czas błyszczała się.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów nie są polecane osobą z tendencją do przetłuszczania się włosów oraz łupieżu. Parafina jedynie nasili te objawy i sprawi, że późniejsze pozbycie się ich będzie jeszcze trudniejsze.

Kiedy jednak warto sięgnąć po kosmetyki z parafiną?

Przede wszystkim gdy nasza skóra jest sucha. Parafina doskonale ją nawilży i będzie dla niej doskonałym wzmocnieniem. Wszelkiego rodzaju kosmetyki z parafiną przydają się również zimą kiedy to skóra jest wysuszona. Parafina może przynieść jej prawdziwe ukojenie i znacząco poprawić jej ogólny wygląd. Nie jest tego w stanie zrobić zwykła woda, która jedynie wysusza skórę mimo początkowego uczucia, że również przynosi ukojenie. Kosmetyki z parafiną kierowane są również do osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry, które objawia się między innymi przesuszaniem skóry.

Po kosmetyki z parafiną nie każdy więc powinien sięgać ale dla wielu osób mogą być one bardzo pomocne. Należy więc samemu odpowiedź sobie na pytanie kiedy kosmetyki te faktycznie są nam potrzebne i jaki rodzaj skóry posiadamy.