Sposób na piękne i zdrowe zęby

Sposób na piękne i zdrowe zęby

Hollywodzki uśmiech to marzenie każdego. Piękne i proste zęby nie tylko podkreślają naszą naturalną urodę, ale również stanowią naturalną ochronę przed wieloma chorobami. Co zrobić, aby nadać im należyty wygląd?

Wizyta u ortodonty

Przed wizytą u ortodonty najprawdopodobniej konieczna będzie wizyta u stomatologa, który sprawdzi, czy zęby są zdrowe i czy nie wymagają leczenia. Gdy już uzupełnimy wszystkie braki, możemy wybrać się do kolejnego lekarza.

Ortodonta zadba o to, aby nasze zęby były nie tylko bez próchnicy, ale również miały prawidłowe ułożenie. Specjalista dobierze odpowiednią kurację, która pozwoli przywrócić właściwy zgryz i wyprostuje zęby.

Sprawdź: Ortodoncja w Dentestetica Kraków

Ortodoncja — jakie daje nam możliwości?

Współczesna ortodoncja daje bardzo duże możliwości w zakresie leczenia wad zgryzu czy nieprawidłowo ustawionych zębów. Do tej pory prostowanie zębów kojarzyło nam się z jednym: z aparatem ortodontycznym. Jednak na nim nie kończą się możliwości prostowania zębów przez ortodontę.

Aparat ortodontyczny, pomimo dużej skuteczności, ma również wielu przeciwników. Chodzi oczywiście o jego mało estetyczny wygląd, a także wątpliwą wygodę jego noszenia. Wiele osób, które ma wrażliwe dziąsła, może po jego założeniu cierpieć na podrażnienia tkanek miękkich w jamie ustnej. Aparat ortodontyczny tego typu nie jest jedynym możliwym rozwiązaniem.

Innym, w którym wady poprzednika zostały wyeliminowane, jest aparat językowy. Aparat taki montuje się po wewnętrznej stronie zębów, co sprawia, że jest on niewidoczny. Wszystkie elementy są wykonane ze specjalnych surowców, co sprawia, że mogą być one mniejsze nawet o 30%. Każdy zamek dopasowuje się idealnie do pojedynczego zęba (jego rozmiaru, kształtu, nierówności), dzięki temu leczenie jest szybsze i bardziej skuteczne.

Rozwiązaniem dla osób, które chcą cieszyć się prostym zgryzem, a mają bardzo wrażliwe zęby, jest szyna. Szyny to przezroczyste nakładki, które nie mają stałego mocowania. Dają podobne efekty co aparat, tyle że są o wiele wygodniejsze w użytkowaniu.