Powiedz „stop” haluksom z Hallu Forte – odzyskaj komfort chodzenia!

Powiedz „stop” haluksom z Hallu Forte – odzyskaj komfort chodzenia!

Problem haluksów dotyczy coraz większej liczby osób: zwłaszcza kobiet, z których niemal połowa cierpi na tę przypadłość. Na szczęście można wyleczyć ją bezopercyjnie, stosując aparat korekcyjny Hallu Forte.

Czym są haluksy?

Paluch koślawy to schorzenie powstałe na skutek deformacji stawu śródstopno–paliczkowego. W większości przypadków dziedziczne, może wynikać również z nadwagi, płaskostopia, stojącego trybu życia oraz noszenia butów na wysokich obcasach, które sprzyja nieprawidłowemu ustawieniu stopy. Haluksy powodują duży dyskomfort chodzenia, często towarzyszy im stan zapalny, otarcia i nagniotki.


Jak się ich pozbyć?

Przede wszystkim warto pamiętać, że operacyjne leczenie palucha koślawego konieczne jest tylko przy dużym zniekształceniu, które powoduje dyskomfort nawet przy niewielkiej aktywności. W pozostałych przypadkach możemy zastosować mniej inwazyjne metody, które w naturalny sposób zredukują widoczność haluksów i zniwelują towarzyszące im objawy. Właśnie takim rozwiązaniem jest Hallu Forte: innowacyjny aparat korekcyjny, polecany przez ortopedów i specjalistów z zakresu  podologii. Zakładany bezpośrednio na zdeformowany paluch, w stabilny sposób prostuje jego pozycję, dopasowując się do każdego rozmiaru i kształtu stopy. Korektor usuwa obrzęki i stany zapalne powstałe na skutek zwyrodnienia, redukuje ból, poprawia jakość poruszania się, stymuluje ukrwienie stopy oraz chroni mięśnie i stawy, zapobiegając nawrotom schorzenia. Może być stosowany zarówno w dzień, jak i w nocy, z każdym typem obuwia.

 


 

Co jeszcze warto wiedzieć?

Hallu Forte może być stosowany niemal we wszystkich przypadkach – przeciwwskazaniem są jedynie problemy z krążeniem krwi oraz cukrzyca. Aparat korekcyjny nie powinien być używany przez osoby, które nie ukończyły osiemnastego roku życia. Warto pamiętać, że w wyniku działania produktu możemy odczuwać niewielki dyskomfort u podstawy stawu śródstopno–paliczkowego. Nie powinien on być jednak na tyle silny, by utrudniać zasypianie czy normalne funkcjonowanie. Stosując Hallu Forte, warto zadbać również o odpowiednią profilaktykę, rezygnując z noszenia butów na obcasach, przestrzegając diety chroniącej przed nadwagą czy wykonując ćwiczenia rekomendowane przy płaskostopiu.