Korekta nosa - wpływ na zdrowie i samopoczucie

Korekta nosa - wpływ na zdrowie i samopoczucie

Chirurgia plastyczna cieszy się coraz większym powodzeniem wśród osób, które chcą dokonać konkretnych zmian w swoim wyglądzie.

Za pomocą poszczególnych zabiegów można zmienić rysy twarzy, zlikwidować zmarszczki czy zapewnić sobie wymarzoną sylwetkę. Obecnie jednak pacjenci dość chętnie decydują się na korektę nosa. Przeprowadzane zabiegi obejmują różne obszary organu węchu, w zależności od indywidualnych oczekiwań konsumenta. Nierzadko główną motywacją są nie tyle względy estetyczne, co medyczne – zwłaszcza w przypadku problemów z przegrodą nosową. Wielu pacjentów obawia się wysokich kosztów, jednakże w dzisiejszych czasach nawet ta kwestia nie powinna stanowić problemu.

Kiedy warto się zdecydować?

Na korektę nosa warto zdecydować się, jeśli aktualnie nie jesteśmy zadowoleni z jego kształtu. Najczęściej pacjenci są zainteresowani zmniejszeniem omawianego organu, chociaż sporym powodzeniem cieszą się także zabiegi nakierowane na zmianę kształtu koniuszka. Za pomocą odpowiednich zabiegów można nawet skorygować kształt dziurek od nosa. Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą zmniejszyć zbyt szerokie dziurki, nadając im bardziej subtelną formę. Korekta nosa jest doskonałym wyborem w przypadku niesymetrycznego nosa. Specjaliści są w stanie zapewnić pacjentowi zabieg nakierowany na konkretny obszar omawianego organu. Warto wspomnieć między innymi o korekcie koniuszka, na którą decydują się osoby narzekające na zbyt długi lub zbyt zadarty nos. Często spotykanym zabiegiem jest także likwidacja garbka, czyli zgrubienia widocznego przede wszystkim z profilu. Tego typu usługi są przeprowadzane w wielu nowoczesnych klinikach i nie są zbyt czasochłonne. Najbardziej skomplikowana jest całościowa operacja nosa, która może obejmować zarówno zmianę koniuszka, jak i likwidację garbka czy wyprostowanie nosa.

Względy medyczne

Omawiając główne przyczyny operacji nosa nie sposób nie wspomnieć o kwestiach medycznych. Dość powszechnym problemem jest wyraźne obniżenie komfortu oddychania na skutek wystąpienia krzywej przegrody nosowej. Niektórzy borykają się z nim od urodzenia, a u innych skrzywienie następuje na skutek poważniejszych urazów. Wówczas mamy do czynienia ze względami medycznymi, które powinny być główną motywacją dla osób zainteresowanych korektą nosa. Oczywiście przed planowanym zabiegiem koniecznie należy zdecydować się na konsultację ze specjalistą. Doświadczony chirurg z pewnością będzie w stanie odpowiedzieć na wiele kluczowych pytań dotyczących przebiegu zabiegu, jego skuteczności oraz ewentualnych powikłań. Warto zaznaczyć, że poprawienie skrzywionej przegrody to jedna z mniej skomplikowanych operacji, która zazwyczaj przebiega bez problemów.

Najczęstsze obawy pacjentów

Pomimo nowoczesnych rozwiązań z zakresu chirurgii plastycznej, wciąż wielu pacjentów z dystansem podchodzi do zabiegów dotyczących korekty nosa. Zazwyczaj obiekcje odnoszą się do następujących kwestii:

  • wysokich kosztów
  • powikłań pooperacyjnych
  • długiego okresu rekonwalescencji
  • niesatysfakcjonujących rezultatów

Jeśli chodzi o cenę, obecnie kliniki proponują naprawdę korzystne warunki, nawet w przypadku całościowej operacji. Ewentualne powikłania zawsze są dokładnie wyjaśniane przez specjalistę i występują naprawdę bardzo rzadko. Lekarz jest w stanie szybko podjąć odpowiednie działania, aby skutecznie im zapobiec. Rekonwalescencja także nie powinna okazać się kłopotliwa – szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że pacjent znajduje się pod stałą kontrolą lekarza. W dzisiejszych czasach za pomocą odpowiednio zastosowanych narzędzi można wykonać najbardziej skomplikowane zabiegi, zgodnie z oczekiwaniami konsumenta. Dowodem na potwierdzenie tej tezy są chociażby usługi chirurgiczne związane z poprawą symetrii dziurek od nosa lub z korektą samego koniuszka.

Warto zdecydować się na korektę nosa, jeśli jego aktualny kształt stanowi źródło kompleksów. Z pomocą profesjonalnej kliniki chirurgii plastycznej można w szybkim czasie zapewnić sobie wymarzoną formę nosa, jednocześnie konsultując przebieg operacji ze specjalistą.