Domowe kuracje na przeziębienie

Domowe kuracje na przeziębienie

Nadszedł okres „przejściowy”, a wraz z nim przykre przeziębienia. Kaszel, katar, ból gardła - jak w zaciszu własnego domu poradzić sobie z przeziębieniem?

Nie każde przeziębienie trzeba zwalczać środkami z apteki. Niekiedy lepiej sięgnąć po sprawdzone, domowe sposoby, unikając faszerowania się lekami, które w nadmiernych ilościach mają zły wpływ na naszą wątrobę. Warto więc wspomnieć kilka sprawdzonych, znanych od dziesiątek lat metod na walkę z przeziębieniem.

1. Mleko z miodem i czosnkiem

Znanym sposobem na walkę z przeziębieniem jest mikstura z mleka, miodu i czosnku. Do szklanki mleka dodajemy łyżkę miodu oraz wyciśnięty ząbek czosnku. Tak przygotowany napój, mimo że nie smakuje najlepiej, doskonale działa na błony śluzowe oraz ma działanie dezynfekujące.


2. Syrop z cebuli

Cebula, podobnie jak czosnek, działa zabójczo na bakterie. Syrop przygotowujemy z pokrojonej w plastry cebuli, którą zasypujemy cukrem bądź zalewamy miodem. Można dodać ząbek czosnku, a całość uzupełnić dodatkiem wody.


3. Herbata z malinami

Herbata z dodatkiem naturalnego soku z malin jest doskonała formą rozgrzewającą, która świetnie wpływa na organizm i pozwala walczyć z bakteriami. Do tego można dodać również kieliszek spirytusu, by wzmocnić działanie rozgrzewające herbaty.


4. Napar z lipy

Garść suszonych kwiatów lipy zalanych wrzątkiem po 10 minutach parzenia staje się doskonałym napojem dla osób przeziębionych. Świetnie radzi sobie z objawami przeziębienia, bólami gardła, głowy i katarem.


Tych kilka sposobów to jedynie przykład naturalnych, domowych sposobów, z pomocą których możemy złagodzić, a niekiedy zwalczyć objawy przeziębienia.