Domowe i książkowe sposoby na zdrowie

Domowe i książkowe sposoby na zdrowie

Jesteś osobą, dla której leczenie konwencjonalne jest ostatecznością? Od zawsze poszukujesz domowych sposobów na zachowanie dobrej kondycji zdrowotnej? Pogłęb swoją wiedzę, korzystając z porad zawartych w wydawnictwach książkowych.

Są takie dolegliwości, których nie trzeba od razu leczyć środkami przeciwbólowymi. Są takie schorzenia, którym można zapobiec, stosując praktykowane od wieków metody. W ich poznaniu pomogą Ci zdrowotne poradniki. Wraz z księgarnią internetową Livro.pl przygotowaliśmy zestawienie książek, o które warto wzbogacić swoją biblioteczkę. Poniżej prezentujemy kilka propozycji – więcej inspiracji znajdziesz na livro.pl/ksiazki/zdrowie-rodzina-zwiazki.html.

 

Apteka Natury. Poradnik zdrowia – Jadwiga Górnicka

Jadwiga Górnicka – lekarka-naturalistka przygotowała kompleksowy poradnik zdrowotny, który odwołuje się do wielu metod wywodzących się z różnych kultur. Zawarte w nim informacje pomogą utrzymać zdrowie oraz przywrócić sprawność organizmu po przebytych schorzeniach.

 

Produkty pszczele w leczeniu chorób serca i układu krążenia – Bogdan Kędzia, Elżbieta Hołderna-Kędzia

O tym, jak ważną rolę odgrywają pszczoły w świecie, nie trzeba nikogo przekonywać. Okazuje się jednak, że ich znaczenie jest istotne także dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Autorzy książki przeprowadzili badania, które dowodzą skuteczności miodu w leczeniu schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, miażdżyca – leczenie tych chorób można wspomóc nie tylko miodem, ale i pyłkiem pszczelim czy propolisem.

Po lekturze tego poradnika powiedzenie "miód na serce" nabierze nowego znaczenia.

 

Nie daj się zjeść grzybom Candida – Andrzej Janus

Kandydoza, choroba wywoływana przez grzyby z rodziny Candida, dotyka coraz większy procent populacji. Z pozoru jest niegroźna. Ale nieleczona i bagatelizowana może zrujnować zdrowie. Dlatego warto podjąć odpowiednie kroki, by nie tylko pozbyć się niszczycielskich grzybów, ale również zapobiec nawrotom kandydozy. Co zrobić, by nie dać się grzybom Candida – podpowiada Andrzej Janus.

 

Zamknąć wrota przed grypą – Stefania Korżawska

Grypa to choroba, która – niczym bumerang – powraca w okresie jesienno-zimowym. Choroba, która może być groźna, jeśli zostanie zbagatelizowana. Dlatego zamiast ją leczyć, lepiej jej zapobiec. Jak? Wyjaśnia Stefania Korżawska, która przygotowała specjalny antygrypowy program ziołowy. Warto poznać jego tajniki i uniknąć grypy.

To zaledwie kilka wybranych poradników, dzięki którym można poprawić swoją kondycję zdrowotną. Poznaj więcej inspiracji, by choroby zaczęły omijać Twój organizm.