Czym wyróżniają się szczoteczki soniczne?

Czym wyróżniają się szczoteczki soniczne?

Coraz większą popularność w naszym kraju zdobywają szczoteczki elektryczne. Czy produkty tego typu są warte swojej ceny? Poznaj historię oraz największe zalety tych urządzeń.

Czy normalną szczoteczką można naprawdę dokładnie umyć zęby? Pewne jest to, że manualna szczoteczka ma dużo ograniczeń i współcześnie coraz więcej osób decyduje się na jej elektryczne odpowiedniki. Pierwsze produkty do mycia zębów na prąd powstały pod koniec lat 30 ubiegłego wieku. Za wynalazcę szczoteczki elektrycznej jest uznawany szwajcarski lekarz Philippe-Guy Woog. W ciągu następnych 20 lat urządzenia zdobywały coraz większą popularność w Stanach Zjednoczonych. Zaczęły się też pojawiać udogodnienia, takie jak bezprzewodowe ładowarki czy wodoodporne obudowy.

 

Pierwsza szczoteczka soniczna

Rosnący rynek zbytu oraz ciągły rozwój technologii sprawił, że w 1990 roku zadebiutował nowy typ szczoteczki na prąd, czyli szczoteczka soniczna. Odznacza się ona zupełnie inną częstotliwością działania oraz typem wibracji niż zwykłe szczotki elektryczne. W ciągu kolejnych lat zmieniano budowę i poszczególne części szczoteczek sonicznych, by jeszcze bardziej wzmacniać ich efektywność i komfort obsługi. Początkowo takie szczoteczki zapewniały  bowiem kilka tysięcy ruchów na minutę, a dziś topowe modele umożliwiają wytworzenie kilkudziesięciu tysięcy pulsacji na minutę.

 

Czy soniczne mycie zębów jest bardziej efektywne?

Mycie zębów za pomocą szczoteczek sonicznych jest dużo bardziej efektywne i wygodne niż używanie produktów do manualnego szczotkowania lub starszych typów szczoteczek elektrycznych. Wystarczy porównać osiągane prędkości mycia. Zwykła szczoteczka elektryczna obrotowa zapewnia od 5000 do 8000 ruchów oscylujących, a szczoteczka soniczna od 30000 do 40000 ruchów pulsacyjnych na minutę. Więcej informacji na temat tego urządzenia znajdziesz na stronie: http://szczoteczka-elektryczna.edu.pl/czym-jest-szczoteczka-soniczna/ Ten ostatni typ usuwa znacznie więcej płytki nazębnej oraz precyzyjnie usuwa zanieczyszczenia z tylnych zębów i przestrzeni międzyzębowych.

 

Bezpieczeństwo i wpływ na zdrowie

Korzystanie ze szczoteczki sonicznej jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Urządzenia te posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty dotyczące jakości działania i wpływu na ludzki organizm. Nowe typy urządzeń mają też wiele udogodnień ułatwiających codzienną higienę jamy ustnej, takich jak automatyczne timery czy różne programy mycia zębów. Warto wspomnieć też o możliwości wymiany końcówek i dopasowania ich rodzaju do własnych potrzeb oraz rodzaju uzębienia. Czy rozwój szczoteczek sonicznych sprawi, że niedługo znikną z rynku szczoteczki manualne? W Polsce klienci staja się coraz bardziej świadomi i widać, że coraz więcej osób decyduje się na nowocześniejszą opcję. Za granicą, np. w USA, już od dawna szczoteczki na prąd dominują na rynku.